FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Sztuka współczesna
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 30-06-2005, 21:28    Post subject: Sztuka współczesna Quote selected Reply with quote

Ciekawa jestem co myślicie o dzisiejszej sztuce, mam tu głównie na myśli obrazy i różnego rodzaju instalacje. Gdzie Waszym zdaniem kończy się sztuka a zaczyna prowokacja? Osobiście myślę, że niektórzy "artyści" trochę przeginają. Poza tym nie bardzo rozumiem tak zwaną sztukę abstrakcyjną. Za przykład podam wernisaże organizowane w poznańskim Arsenale. Roi się tam od obrazów przedstawiających kwadraty, prostokąty i inne figury geometryczne w najróżniejszych kolorach i układach. Podobnie nie rozumiem dlaczego jakiś tam "artysta" zgarnął ciężkie pieniądze za wymalowanie na filarach poznanńskiej Opery zielonych pasków. Może ja po prostu nie jestem zbyt wrażliwa i otwarta na sztukę, ale dla mnie to nawet dziecko potrafiło by stworzyć dzieła tego typu. A jakie jest Wasze zdanie?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 01-07-2005, 17:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

dla mnie sztuka nowoczesna nie jest żadną sztuką...jakieś kreski, kropki i kwadraty, penisy na krzyzach czy inne dziwadła w zaden sposób do mnie nie przemawiają :\
jakiś czas temu widziałąm program w tv m.in. na temat człowieka, który pił farbowane płyny, a potem je wyrzygiwał na płutno, gdzie przybierały różne wzorki, przyozdabiane gdzieniegdzie odrobiną obiadu artysty...twierdził, że to sztuka płynąca prosto z wnętrza(...bez komentarza)
Back to top
View user's profile Send private message
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 05-07-2005, 12:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do mnie też to nie przemawia :/ Jest taki jeden facet, nie pamiętam nazwiska, który maluje na szkle własnym ciałem. Krytycy twierdzą, że to wspaniała sztuka bo kiedy się odejdzie parę metrów od obrazu wówczas wyłaniają się z niego różne kształty. Z tymże dla mnie to nie sztuka bo to jest oczywiste, że po oddaleniu się każdy coś tam zobaczy na takim obrazie...to podobnie jak z chmurami.
Poza tym śmieszy mnie gdy u nas w Poznaniu organizowane są wernisaże, na których właściwie nie jest pokazane nic prócz wymalowanych na płótnach figur geometrycznych, a później się mówi że obrazy te oglądało całe mnóstwo osób, a tak w rzeczywistości ci "koneserzy sztuki" przychodzą tam tylko po to żeby napić się darmowego piwa :/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 05-07-2005, 13:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rzeczywiście, ja też nie rozumiem tego wszystkiego. Być może to dlatego, że już wszystko zostało w sztuce zrobione? Ileż można malować landszafty, podczas gdy większość ma już aparaty cyfrowe. Teraz ci "artyści" moim zdaniem błądzą na ślepo w poszukiwaniu czegokolwiek, aby ich "dzieła" się sprzedały. I z tego wynika cały absurd dzisiejszej sztuki współczesnej.

2Athe - Nie wiedziałem, że w Poznaniu na wernisażach leją piwo. U mnie w Jeleniej podają winko - całkiem smaczne :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 05-07-2005, 14:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

A leją leją :) - przede wszystkim Lecha. Wino też jest, ale jest go mniej niż piwa (zważywszy, że pod koniec do piwa zaczynają dolewać wody).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 05-07-2005, 18:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Może nie tyle wszystko zostało zrobione co dzisiejszy świat jest przesycony kretynizmem i banalnymi głupimi radościami ludzi również niezwykle "mądrych" i "swiatłych ". Ja tej sztuki "wyższej" nigdy nie rozumiałem i pewnie długo jeszcze nie zrozumiem choć bardzo się staram. Fakt jest faktem że w miejscu w którzym mam wątpliwa przyjemnośc życ w tej materii nie dzieje się poprostu nic. Ludzie podobnie jak przyszli artyści z pewnością mają wiele zagadek egzystencjalnych np . co włozyc do garnka. Krajobrazy?! Poezja?! Współczesna twórczość?! Wszystko tworzone przez ludzi przesiąkniętych głupotą wieków systemem chrześcijańskich wartości i czy to taki a nie inny twórca widzi czy nie jest na straconej pozycji jesli nie chce się uwolnic od tego co z góry dyktuje mu jego prany od dziecińswa mózg. Zbyt wiele w tym wszystkim iluzji by ktoś jak ja któryc chce znaleźć cos więcej próczniej mógł "zawiesić na czyms oko" na dłużej. Takie jest moje zdanie kształtowane niewątpliwie przez pryzmat Łodzi
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 05-07-2005, 18:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie najbardziej zastanawia co takiego jest w obrazach Boscha, Podkowińskiego, Rembrandta, Giotta i innych wielkich swoich czasów, czego brak jest naszym współczesnym malarzom? To jest zastanawiające, dlaczego "Straż Nocna" Rembrandta miała by być stawiana na równi z kwadratami współczesnego mistrza X. Czy ludzie już tak kompletnie odeszli od sztuki? Czyż zapomnieli czym jest?

Rozumiem, że w Twoim mieście szargana jest wolność, ale tak się dzieje w całej Polsce. Niestety ten kraj jest taki a nie inny, a głupota rządzących nim jest porażająca. I tak było od wieków, ponieważ rządzący zawsze byli bardziej zajęci kłótniami między sobą niż ludźmi, którymi rządzili. I jak przy takiej mentalności ludzi myśleć o sztuce, jeśli już o tym temat jest. Wszystko potrafią wytargać do walki politycznej nie pozostawiając ludziom miejsca na ich własne opinie i odczucia. Tak było w przypadku tej instalacji z penisem na krzyżu, podobnie było z papieżem przygniecionym przez meteoryt. To politykierzy powiedzieli narodowi jak ma postrzegać to co ci artyści przedstawili. I to jest żałosne. Stąd zapewne te neutralne kółka i kwadraty, żeby móc sprzedać kilka obrazów i mieć co do gara włożyć...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 05-07-2005, 18:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak a ja bym dodał do tego wszystkiego pseudo moralność niby wierzących w tego boga jedynego i mamy naszą rzeczywistość ukształtowaną przez interesy tych na górze głupoty tych co wierzą w tego na górze i w końcu tego na górze o którym jak dla mnie nie warto pisać nic więcej.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 06-07-2005, 14:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale żeście Panowie ideologię wyciągnęli :| Mnie by to w sumie na myśl nie przyszło...jak dla mnie to te kółka i kwadraty to jedynie brak talentu, pomysłu. Namaluje taki "artysta" coś w tym stylu po czym dorabia do tego ideologię, a i to tylko jeżeli mu się chce :/ A najprostszy i najbardziej skuteczny sposób na zdobycie rozgłosu to oczywiście skandal.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 06-07-2005, 19:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wypowiem się za Mysta ale ja Athe gdy widze problem który jest wart tego bym się nad nim zastanowił staram się sięgać do źródeł problemu. Mogłem przeciez napisać że sztuka współczesna to szajs ostatni nie warty splunięcia i nie zastanawiać się ani nie wyjasniać czemu tak mysle ale ile wtedy sam byłbym wart?? Więc widząc ten problem który uważam za poważny w pewnien sposób postarałem sie o to by na całośc spojżeć z jak największego dystansu. Stanąłem więc i gdy spojżałem na to wszytsko otrzymałem wyniki takie a nie inne i czy można to nazwac ideologią czy nie to poprostu tak wygląda jak opisałem i opisaliśmy o ile mam prawo podczepiać jakos swoją wypowiedź pod zdanie Mysta bo sądze że podobnie myslimy w tej sprawie. Sądze teraz że jest tak jak napisałem nie tylko ze sztuką współczesną. Wszystko od najdawniejszych czasów w których to kościół katolicki ale i sama religia chrześcijańska przejęła kontrolę niejako nad życiem ludzi jest jej podporzdkowane jej i pieniążką jakie może przynieść. Przecież kościół zawsze miał górować nad ludźmi a "najwieksi" artyści "tworzyli " dla kościoła właśnie by sprawic by ten maluczki nie myśał nawet o tym by powiedzieć coś innego niż usłyszał na ambonie dzięki czemu taszczył dziesięcine czy mu się to podobało czy nie a teraz jak jest. "Walniesz" wspomnianego papierza meteorytem i koniec świata to nie jest w żaden sposób sztuka O_o a bazgroły czy jakieś słoneczniki to cód świata. Nie jestem zwyczajnie wrażliwy na sztuke bo nigdy w życiu niczego mnie nie nauczyła i nie mówie o muzyce rzecz jasna. Poezja i wiersze?? Zapraszam na bałuty poczytamy razem o ile ktoś was nie połamie podczas tego czytania. Takie życie ale może kiedys czegos mnie nauczy jakis wiersz o miłości, bardzo bym chciał ale zważając na warunki i moje przysposobienie do świata będzie to jeden dzień po jego końcu bo jak tu czytać o miłości jak jej dookoła jakos nie widać.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 06-07-2005, 19:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

To w zasadzie ja się podczepiłem pod Twoje zdanie :)
Bo i zgadzam się z nim. Jak w tym materialistycznym świecie, w pogoni za pieniądzem można tworzyć sztukę i się jeszcze nią zachwycać. Sztuka obecna, jak w przypadku nawet wierszy Szymborskiej czy Miłosza to sztuka bardziej użytkowa niż nastawiona na jakąś "wrażliwość" czy "głębię duchową" - nie ma takiej potrzeby w dzisiejszych czasach. I o to chodzi i dlatego ona tak wygląda a nie inaczej.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 13-07-2005, 00:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Prowokacja to reklama. Każdy kto bardziej jest kontrowersyjny jest bardziej sprzedamany, ale to się już wlecze od kilunastu tematów. Tak podsumowując.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 22-07-2005, 15:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Witam,:) pozwólcie ,ze trochę pokrytykuję wszystkich przedmówców :D,ale drodzy forumowicze podchodzicie do sztuki nowoczesnej jak, nie przymierzając, got do dresa :P.Rozumiem ,że można nie rozumieć , bo i jak się ni e ma wiedzy na dany temat to skąd rozumieć ? Ale powyższe wypowiedzi sugreują,ze nie robicie nawet krzty wysiłku w stronę zrozumienia czy dowiedzenia się na temat np kwadratów i trójkątów na na białym tle (haha) a potem dajecie upust swojej ignorancji tutaj.Bowiem,mozna czegos nie lubic ,ale wtedy jak się choc trochę pozna , a ni ezakłądac z góry ze ktoś bierze kupe kasy za kolorowe figury. jakby tak naprawde było, to co za przeszkoda, namalujcie kilka rombów , zobaczymy....każdy Jaś i Małgosia w przedszkolu byłby nazwany artystą.... n'est pas?


Myst wrote:
Mnie najbardziej zastanawia co takiego jest w obrazach Boscha, Podkowińskiego, Rembrandta, Giotta i innych wielkich swoich czasów, czego brak jest naszym współczesnym malarzom? To jest zastanawiające, dlaczego "Straż Nocna" Rembrandta miała by być stawiana na równi z kwadratami współczesnego mistrza X. Czy ludzie już tak kompletnie odeszli od sztuki? Czyż zapomnieli czym jest?


Nie ,ludzie nie zapomnieli czym jest sztuka,jedynie , jak każda dziedzina i sztuka musi się rozwijac, ilez można malować straży nocnych ( notabene , ten tytuł jest fałszywy, prawdziwy to 'wymarsz strzelców'),lekcji anatomii ,czy dam z łasiczkami ( tak napawdę to był gronostaj ew. zwierzątko NN , nawet znawcy nie potrafią okreslić co t o dokładnie )
Fakt,że dziś by zrozumieć co autor miał na mysli trzeba się wysilić nieporównanie bardziej niz kiedys.Kiedyś patrząc na taką damę z łasiczką wszysy jak wół widzieli damę z łasiczką , i po kłopocie.dzis jest trochę trudniej..:DProponuję zaczać od picassa na początek;D. Ale , juz na powaznie, sztuka współczesna tez jest ciekawa , twierdzicie,ze jej nie rozumiecie , a słyszal ktoś o op-arcie,colour-firld paintingu, hard edge,taszyzmie albo action painting ?
Zamiast facynować się czasami kiczowatą fantasy art proszę sobie zadac trud i wyszukać w necie chocby Yves Klein'a "Relief gąbkowy monochrome błekit' albo Lucio Fontana 'Conetto spaziale' i zobaczycie ze nawet współczesna sztuka jest inspirująca i potrafi zadziwić.
A najlpiej poczytać Historię malarstwa od renesansu do czasów współczesnych, znalazlam nawet w supermarkecie , tanio, 25zł a jaka uczta.

:)
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 22-07-2005, 15:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie jestem ignorantem zwyczajnie nie widze funkcji sztuki w moim życiu i nie widze róweniż jej miejsca w moim bytowniu..kiedyś się to może zmieni ale napewno nie dziś, ani nie jutro. Po cóz isę więc mam zagłębiać w coś co ani troche nie ułatwi mi życia bo sztuka tego napewno nie zrobi nie uczyni mojej "wegetacji" bardziej znośną.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 22-07-2005, 18:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Drogi Robercie M, mój post jest skierowany do tych ,którzy narzekają na kwadraty , trójkąty i paski twierdząc ,że też tak umieją , to skandal itd . Z zasady jak o czymś ni e mam pojęcia ( lub nie mam i uważam ze w moim bytowaniu mi to nie pomoze ) to się nie wypowiadam.
Skoro nie czujesz potrzeby to oczywiście nie ma po co się zagłębiać.Ale dopóki nie spróbujesz to nie mozesz wiedzieć czy napewno Twoja wegetacja nie będzie bardziej znośna.:D

Post jest dlatego, bo mam już dosyć ludzi narzekających jakie to okropne czasy nastały ( to fakt po częsci ,ale już w antyku tak samo mówili) , nawet sztuki nie da się zrozumieć, wszędzie chamstwo a ludzie są be.
Podkresle tylko,że nie jestem bezmyslną fanką sztuki nowoczesnej i nie akceptuję wszystkiego co dzisiejsi artyści przedstawiają.Ale jeśli juz zabiera się głos to chociaż podstawy wypadało by znać.A Rembrandt czy Bosch to bardzo podstawowe podstawy.(jesli chodzi o sztukę współczesną oczywiście)

Cieszę się wogóle ze taki temat został rzucony .:)
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next »
Forum Index » Sztuka » Sztuka współczesna

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group